ARAMA
Orhaneli Belediyesi

KAMUOYUNA DUYURULUR

Geri

KAMUOYUNA DUYURULUR

23 Ekim 2023

KAMUOYUNA DUYURULUR

Orhaneli Belediye Başkanı olarak ilçemizde ve yöremizde kırsal ve doğa turizmini geliştirmek ve ilçemizi daha güzel yerlere getirmek üzere İl Başkanlığımızın, Büyükşehir Belediyemizin, Milletvekillerimizin ve Valiliğimizin destekleriyle çeşitli projeler üretmekteyiz.

Mülkiyeti Orhaneli Orman İşletmesi uhdesinde olan ve Belediyemiz tarafından kiralanan A Tipi Karagöz Mesire alanından halkımızın daha fazla istifade etmesi amacıyla uygulamaya koyduğumuz Gelişim Planı çerçevesinde; BEBKA, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Valiliği’miz destekleriyle 1 adet restoran, 1 adet konak, 15 adet bungalov tamamlanmış, 1 adet mescit, 1 adet hizmet binası ve 10 adet bungalov inşaatımız da devam etmektedir. Yine Gelişim Planı çerçevesinde karavan parkı alanı, manej sahası ve çeşitli spor alanları bulunmaktadır. Tüm bu projeler Belediyemiz kontrolünde ve işletmesinde yapılmaktadır.

Gelişim Planında yer alan Karavan Parkı Alanı ile ilgili profesyonel bir şekilde işletilmesi adına iyi niyetle çıkılmış bu projenin art niyetli kişi ve gruplar tarafından farklı yerlere çekilerek “orman alanının satılacağı”, “mesire alanının özel firma ve kişilere peşkeş çekileceği” yönünde kamuoyunu yanıltıcı haberler paylaşılmıştır. Şahsım üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve Partimize zarar vermek üzere harekete geçen art niyetli kişi ve gruplara prim vermemek adına Karavan Park Alanı (Tiny House) kiralama sözleşmesini fesih etmiş bulunmaktayız.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da önceliğimiz milletimizin ve devletimizin menfaati olacaktır. Meyve veren ağaç taşlanır misali tüm karalamalara rağmen bizler ilçemiz için üretmeye ve katkı sunmaya devam edeceğiz.