Özgeçmiş

İrfan Tatlıoğlu Özgeçmişi

İRFAN TATLIOĞLU
ORHANELİ BELEDİYE BAŞKANI

1962 yılı Orhaneli doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Orhaneli’de, lise eğitimini ise Bursa Demirtaş Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1979 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü kazandı. Ancak o dönemde yaşanan siyasi karışıklıklar ve ailesinin isteğiyle, üniversiteye kaydını yaptırmayarak,  ticari hayata atıldı.

Siyasi yaşamına 1978 yılında Milli Talebe Birliği ile başlayan Tatlıoğlu, Refah Partisi ve Ak Parti’de çeşitli görevlerde bulundu. 28 Mart 2004 yılı yerel seçimlerinde Orhaneli Belediye Başkanı seçildi. 3 dönemdir Orhaneli Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tatlıoğlu, aynı zamanda Türkiye-Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği ile Bursa Uludağ Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu Genel Başkanıdır.

“Sosyal belediyeciliği” ilke edinen Tatlıoğlu, özellikle yaşlı, kadın ve engelli bireylerin eğitimi ve istihdamına yönelik çok sayıda projeye imza atarak, Orhaneli’nin bu alanda ‘rol model’ olmasını sağladı.  Tatlıoğlu ayrıca Yörük ve Türkmen kültürünün yaşatılması için ülke çapında çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Tatlıoğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.