ORHANELİ'NDE TOPLU KONUT SEVİNCİ

ORHANELİ'NDE TOPLU KONUT SEVİNCİ

Orhaneli Belediyesi ve TOKİ tarafından 2 yıldır devam eden çalışmaların sonuna gelindi. İlk etapta 19 blok ve 148 adet daireden oluşacak TOKİ konutları 8 Şubat tarihinde ihaleye çıkacak. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “İhale haberini heyecanla bekliyorduk. Konutların temeli Şubat ayı sonunda atılır diye düşünüyoruz. İlçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Orhaneli Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan TOKİ konutları ile ilgili temel atma sürecine gelindi. Fevzipaşa Mahallesi’nde yapılacak ve ilk etapta 19 blok ve 148 daireden oluşacak konutların yapımı için 8 Şubat tarihinde ihaleye çıkılacak.  Ak Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’un ile birlikte kısa bir süre önce konut alanında incelemelerde bulunan Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, projede sona gelindiğini belirtti.

Toplamda 3 etap halinde ve yaklaşık 700 konuttan oluşacak proje ile ilgili bilgi veren Başkan Tatlıoğlu, “Vatandaşlarımızın taleplerini toplamıştık. Bu haberi Orhaneli’de heyecanla bekliyorduk. İhaleye 8 Şubatta çıkılacak. Orhaneli adına çok mutluyuz. Orhaneli TOKİ, ilçemiz için büyük bir ihtiyaç. İlk etap konutların temeli atılır atılmaz hemen 2 ve 3’üncü etaplar için talepleri toplamaya başlayacağız. Konutların temeli Şubat ayının sonunda atılır diye düşünüyoruz. İlçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.
Orhaneli Belediyesi olarak yine bir hizmeti kısa bir sürede gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarının altını çizen Başkan Tatlıoğlu, “Vatandaşlarımız en geç 1 yıl içerisinde ev sahibi olacak.

Anahtarlarını teslim edeceğiz. Bu projeye destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Sayın Başbakanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, teşkilatımıza ve halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Projede, açık ve kapalı otopark, oyun parkları, cami, alışveriş merkezleri ve rekreasyon alanları bulunacak.