İrfan Tatlıoğlu

İrfan Tatlıoğlu

  01.10.1962 tarihinde Orhaneli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Orhaneli’de, Lise eğitimini ise Bursa Demirtaş Endüstri Meslek Lisesi motor bölümünde tamamladı.

 

  1979 yılında girdiği üniversite sınavında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünü kazandı. Ancak hem abisinin üniversite öğrencisi olması hem de o dönemde yaşanan siyasi karışıklıklar nedeni ile ailesinin de isteğine uyarak üniversite kaydını yaptırmayıp babasının yanında ticaret hayatına atıldı.

 

  1982 yılı Mart ayında askerlik görevini yapmak üzere önce Van’a ardından da Hakkâri Uludere’ye gitti.  Vatani görevi sırasında rahatsızlanması üzerine Orhaneli ‘ye geri döndü ve ailesinin yanında ticaret hayatına devam etti.

 

  1985 yılında eşi Kadriye Tatlıoğlu ile evlendi ve bu evlilikten 4 çocuğu oldu.

 

  Siyasi yaşamına 1978 yılında Milli Talebe Birliği ile başlayan Tatlıoğlu, sırası ile Refah Partisi ve AK Parti’de farklı görevlerde bulundu. 2004 seçimlerinde AK Parti’den Belediye Başkanı olarak Orhaneli’ye hizmete başladı. 2009 seçimlerinde de Orhaneli’ den yeniden Belediye Başkanı seçilen İrfan Tatlıoğlu, 2014 seçimlerinde 3.kez belediye başkanı seçilerek Orhanelili’ler tarafından bu göreve yeniden layık görüldü.

 

  Belediye Başkanlığında herkese eşit mesafede olmayı ilke edinip, insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Tatlıoğlu, Orhaneli ve çevresinin hem yaşam standartlarını yükseltmek hem de ülke sevgisini ve bilincini en üst seviyeye getirmeyi kendine en önemli amaç edindi.

 

  Yörük ve Türkmen kültürüne de ayrı bir önem veren Tatlıoğlu, Osmanlı örf ve adetlerinin bozulmamış uzantısı olan Dağ bölgesinde bu değerlerin yaşatılması için de ayrıca gayret sarf etmektedir. Şu anda Türkiye’deki bütün Yörük-Türkmen Dernek ve Federasyonlarının bağlı olduğu Aksakallılar Heyetinin üyesi ve aynı zamanda sözcüsü de olan İrfan Tatlıoğlu, Yörük ve Türkmenlerin sorunların çözümü için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

 

  Yaşamı boyunca birçok sivil toplum kuruluşunda görev alıp sosyal çalışmaların da içinde olan İrfan Tatlıoğlu için belediyecilik sadece altyapı hizmetleri ile sınırlı olmayıp tüm sosyal, kültürel, eğitimsel ve ekonomik faaliyetleri de kapsamakta. Tatlıoğlu, bugüne kadar Orhaneli’ye sayısız proje ve çalışma kazandırdı.  AB standartlarında hastane, , atık su arıtma tesisi, kadın istihdam, gençlere yönelik eğitim ile yaşlılara yönelik projeler bunlarda sadece bazılarıdır.

İRFAN TATLIOĞLU - Orhaneli Belediye Başkanı
İRFAN TATLIOĞLU
Orhaneli Belediye Başkanı