MADEN OSB MÜJDESİ

Orhaneli’de 2015 yılında çalışmalarına başlanması planlanan MADEN OSB için 42 firma başvurdu

Geçim sıkıntısı ve teknolojik ilerlemeler nedeniyle dağ yöresinden kent merkezine hızlı bir göç yaşandığına dikkat çeken Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, İstanbul Teknik Üniversite`sinin yapmış olduğu araştırmaya göre Orhaneli `de 900 yıl yetecek mermer rezervi bulunduğunu söyledi.

 

Mermer ocakları sahiplerinden mermer işletme fabrikalarını Orhaneli `de yapmalarını istediklerini ifade eden Tatlıoğlu, konunun büyük ilgi gördüğünü kaydetti.

 

42 FİRMA BAŞVURDU

 

Şuana kadar 42 mermer firmasının Orhaneli Maden Organize Sanayi Bölgesi`nde fabrika açmak için başvuru yaptığını ifade eden Tatlıoğlu, “Orhaneli`de 2 bin 500 dönümlük araziyi Maden Organize Sanayi Bölgesi olarak planlayarak belediye meclisimizden kararımızı geçirdik. Orhaneli`den Bursa`ya yapılan göçü tersine çevirip, bu yörenin vatandaşını karnını doyurur hale getirmek istiyoruz. Bizler Orhaneli`de mutluyuz, ekonomimiz düzeldiğinde sılaya geri döneriz diye düşünüyorum” dedi.

 

ARAZİ ATIL DURUMDA

 

Maden OSB`nin hem Orhaneli`nin ekonomisini kalkındırma, hem de gençlere iş imkânı sağlama açısından çok ÖNEMLİ olacağını ifade eden Tatlıoğlu, Maden OSB`nin yapılacağı arazinin atıl durumda olduğunu söyledi. Tatlıoğlu hem atıl olan bu yeri değerlendireceklerini, hem de mermer işletme fabrikaları kurularak istihdama yönelik ciddi katkı sağlayacaklarını kaydetti.

 

MADEN OSB MÜJDESİ
MADEN OSB MÜJDESİ
İRFAN TATLIOĞLU - Orhaneli Belediye Başkanı
İRFAN TATLIOĞLU
Orhaneli Belediye Başkanı