Rahvan At Yarışları nefes kesti

Rahvan At Yarışları nefes kesti
Rahvan At Yarışları nefes kesti

Orhaneli Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 20’ncisi düzenlenen Rahvan At Yarışları, yarış severleri Orhaneli’de buluşturdu.

İlçe Stadyumu yanında gerçekleştirilen Rahvan At Yarışları, bu yıl merhum jokey Ali Muslu anısına yapıldı. Yarışları Orhaneli Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve çok sayıda yarış sever izledi.

8 kategoride, 102 atın yarıştığı Rahvan At Yarışlarının, ilçeyle özdeşleştiğini söyleyen Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “Yarışları 20 yıldır düzenliyoruz. Organizasyona çok sayıda ilden jokeyler katılıyor ve ilgi her geçen yıl artarak devam ediyor.  Bu topraklar at nalına çok alışkındır. Bu yarışlar bizim ata sporumuzdur ve ecdadımızın bize bıraktığı bu mirasa sahip çıkıyoruz”  dedi.

Ödüller sahiplerini buldu
Yarışlar, Baş, Baş Altı, Büyük Orta, Küçük Orta, Deste, 4’lü Tay, 3’lü Tay ve Tozkoparan olmak üzere 8 kategoride yapıldı. 102 atın mücadele ettiği yarışlarda dereceye girenlerin ödülleri İlçe Kaymakamı Bulgurlu ile Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu tarafından verildi.

İRFAN TATLIOĞLU - Orhaneli Belediye Başkanı
İRFAN TATLIOĞLU
Orhaneli Belediye Başkanı