Orhaneli’nin Geleceği Halkla Birlikte İnşa Ediliyor

Orhaneli’nin Geleceği Halkla Birlikte İnşa Ediliyor

Orhaneli Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve yapılması planlanan projeler, ilçe halkının katılımı ve kararı ile birlikte hayata geçiyor. Halkla buluşan ve ilçenin vizyonunu değiştirecek projeleri anlatan Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “İlçemizin kalkınması için halkımızla birlikte hareket ediyor ve kararlar alıyoruz. Orhaneli olarak bir dönüm noktasındayız. İlçemizin ekonomik ve sosyal refahı için bu kalkınma eşiğini hep birlikte geçeceğiz” dedi.
Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu’nun öncülüğünde Osman Çakır Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıya Orhaneli Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Belediye Meclis Üyeleri, ilçe protokolü, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı. Katlımın yoğun olduğu toplantıda konuşan Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, 2004 yılından bugüne kadar yaptıkları projeleri anlattı. AB standartlarında yapılan hastaneden, atık su arıtma tesisine, otoparktan, ilçe stadyumuna kadar hayata geçirilen onlarca  proje ile ilgili bilgiler veren Başkan Tatlıoğlu, Orhaneli’nin geleceğini yeniden inşa etmek için uzun süredir çalıştıklarını ve planlanan projeleri de belli bir aşamaya getirdiklerini ifade etti. Tatlıoğlu, “Öyle bir karar aşamasına geldik ki artık bundan sonrasına halkımızla birlikte karar verelim istedik. Çünkü tam sıçrama taşına geldik. Buradan sıçrayalım mı sıçramayalım mı kararını vermek üzere bu toplantıyı düzenledik. Yaşadığı yere sahip çıkmak sadece siyasi parti yada sivil toplum kuruluşuyla olmaz. Vatandaş olabilme bilincinde olan herkes yaşadığı yere katkı sağlamak mecburiyetindedir” dedi.
“HERKES BU TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMAK ZORUNDA”
Daha sonra yapımına başlanan ve planlanan projeleri tek tek anlatan ve halka seslenen Tatlıoğlu, “Bursa-Orhaneli Karayolu, Meslek Yüksek Okulu Binası, TOKİ, Küçük Sanayinin Taşınması,  Orhaneli Limited Şirketi, Tarım ve Hayvancılığın Geliştirilmesi, İlçe Meydanı, Orhaneli GES, Jeotermal Hastane ve Otel, Maden OSB, Kırsal Turizm, Yeni Yaşam Alanları ve Hobi Bahçeleri projeleri, bizim vizyon projelerimiz. Bütün bu projelerde sizin desteğinize ihtiyaç var. Ben Orhaneli’nin geleceğini inşa etmek zorundayım. Herkes bu taşın altına elini koymak zorunda. Bu projelerle birlikte Orhaneli’nin nüfusunun, gelecek 5 yıl içerisinde 40 ila 50 bin kişi aralığında olacağını öngörüyoruz.  Ancak beni hepiniz biliyorsunuz, bu ülkenin bayrağına, toprağına, vatanına, dinine göz dikmiş hiç kimseyi bu topraklara sokmak istemiyorum. Çok açık söylüyorum, bu vatanı sevmeyen, bu bayrağı, bu devleti sevmeyen, trilyonları olsa, buradan bir çakıl taşı vermeyeceğiz ama bunun dışında birçok yatırımcıyı çağırmak zorundayız. Orhaneli’yi büyütmek zorundayız. Bu kararı vermek zorundayız. Orhaneli’yi bir-iki kişinin eline bırakmayalım diye düşünüyorum. Karar alınacaksa hep beraber alalım” dedi.
KAYMAKAM BULGURLU: “BEN DE VARIM, SİZİNLE BERABERİM”
Orhaneli Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ise yaptığı konuşmada projelerin Orhaneli için önemine değinerek, “Orhaneli’de kalkınma ve gelişme için potansiyel var. Küllerinden doğma, girişimci olma özelliğine sahipsiniz ve siz bunu yaparsınız. Fikir, anlayış ve vizyonda radikal bir açılım yapan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizim yapabileceğimiz ne varsa, ben de varım, sizinle beraberim” dedi.

“TÜRKMENLERİN YANINDAYIZ”
Toplantıda daha sonra projeler ile ilgili vatandaşlardan gelen soruları yanıtlayan Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu son olarak, Kerkük’te yaşanan bayrak krizine de değindi. Tatlıoğlu şunları söyledi:
“Türkmen diyarı olan o yerlerde ay yıldızlı gök bayrağın asılmasını en kısa sürede arzu diyor ve onun için olanca gücümüzle Türkmenlerin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Dünyada Müslüman olan Türklere karşı yapılan organizasyon, adım adım sahneye kondu. İzlemeye dermanımız yok diye düşünüyorum. Hiçbir şey yapamazsak, oradaki insanlara oturduğumuz yerden dua edersek, bari bir iş yapmış oluruz diyorum. Allah yardımcıları olsun. Eğer bize bir iş düşerse hazır olduğumuzu buradan beyan etmek istiyorum”

Orhaneli’nin Geleceği Halkla Birlikte İnşa Ediliyor
Orhaneli’nin Geleceği Halkla Birlikte İnşa Ediliyor
Orhaneli’nin Geleceği Halkla Birlikte İnşa Ediliyor
Orhaneli’nin Geleceği Halkla Birlikte İnşa Ediliyor
Orhaneli’nin Geleceği Halkla Birlikte İnşa Ediliyor
Orhaneli’nin Geleceği Halkla Birlikte İnşa Ediliyor
Orhaneli’nin Geleceği Halkla Birlikte İnşa Ediliyor
İRFAN TATLIOĞLU - Orhaneli Belediye Başkanı
İRFAN TATLIOĞLU
Orhaneli Belediye Başkanı