Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

BAŞKAN’IN MESAJI

Değerli Hemşehrilerim;

Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna tanıklık etmiş Kayı boyuna mensup Yörük-Türkmen evlatlarının, günümüzde de öz kültürü ile yaşadığı ender yörelerden biri olan ilçemizde, bu geleneği kaybetmeden ve geleceğe umutla bakan bir Orhaneli için çalışıyoruz.

Osmanlı Devleti’nin kuruluşundan, Çanakkale Savaşına; Kurtuluş Savaşı’ndan Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşuna kadar her sancılı süreçte, her daim devletimizin ve milletimizin yanında olmak bizim en büyük gurur kaynağımızdır.

 Bizler, ‘Geleceğin Orhaneli’sini sağlam temeller üzerine kurmak amacıyla yola çıktık. Belediye hizmetlerine ivme kazandırma, halkımızın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilme, mevcut kaynakları daha etkin ve verimli kullanabilme amacıyla, köy görünümünden, modern kente dönüşümü başlattık.

Orhaneli’de ‘Vatandaş Odaklı ve Katılımcı’ bir yönetim anlayışı ile verimliliği ve hizmet hızını artıracak, şehircilik bilincini geliştirecek düzenlemeleri hayata geçirdik. Geri kalmışlığın kaderimiz olmaması, ‘Bursa’nın geri kalmış dağ ilçeleri’ diye anılmamak ve halkımızın doğduğu yerde doyması için tüm imkanlarımızı seferber ettik ve etmeye devam ediyoruz.

Eşsiz doğal kaynakları ile sadece Türkiye’nin değil, Dünya’nın en güzel coğrafyalarından birine sahip Orhaneli’mizin sahip olduğu bu değerleri, tarım ve turizm alanlarında da değerlendirmesi için gerekli çalışma başlattık.

Orhaneli vizyon projeleri ile artık zincirlerini kırmış ve elindeki cevherin farkına varmıştır. Hedefimiz, sürekli gelişen, ekonomisi güçlü, milli ve manevi değerleri yüksek ve geleceğe güvenle bakan yarınlar inşa etmektir.  Bu hedefimizde her zaman bize destek olan tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İRFAN TATLIOĞLU
ORHANELİ BELEDİYE BAŞKANI